fbpx

1% podatku od firm dla organizacji społecznych

Kluczowe korzyści:

  1. Dla obywateli – dzięki funduszom pozyskanym z 1% od firm, organizacje społeczne będą mogły skuteczniej dbać o dobro wspólne, np. czyste powietrze, dobrą edukację, bezpieczną żywność.
  2. Dla firm – przedsiębiorcy przekazując 1% podatku od swoich przedsiębiorstw będą mogli lepiej troszczyć się o dobro wspólne.
  3. Dla państwa (gmin, powiatów, województw) – 1% od firm wzmocni Polskę, bo w silnym państwie działają silne organizacje społeczne troszczące się o dobro wspólne.

Zapoznaj się z:

  1. 1% podatku od firm dla organizacji pożytku publicznego –  ekspertyzą Instytutu Spraw Obywatelskich opracowaną przez Jakuba Wygnańskiego (diagnoza wraz z rekomendacjami).
  2. Na trudne czasy potrzebujemy 1% CIT. Można to zrobić „od ręki”. Skorzystają wszyscy – wywiadem z Jakubem Wygnańskim – współtwórcą ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, w tym mechanizmu 1% podatku z PIT, prezesem Pracowni Badań i Innowacji Społecznych STOCZNIA.
  3. Czas na równe traktowanie podatników – wywiadem z Marią Supera-Markowską – doktorem nauk prawnych, adiunktem w Katedrze Prawa Finansowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, autorką kilkudziesięciu publikacji z dziedziny prawa finansów publicznych, prawa podatkowego oraz prawa bilansowego.

Nasze pozostałe kampanie Zobacz w co możesz się zaangażować

1% podatku od firm dla organizacji społecznych

1% podatku od firm dla organizacji społecznych

Oglądaj więcej
Ratuj dzieci

Ratuj dzieci!

Oglądaj więcej
SpalarNIE!

spalarNIE!

Oglądaj więcej
STOP smog 5G!

STOP smog 5G!

Oglądaj więcej
Petycja My Pasażerowie

My, pasażerowie żądamy!

Oglądaj więcej
Nie wykluczajcie taty - zakończona

NIE wykluczajcie taty!

Oglądaj więcej

Wspieraj nasDziałamy dzięki Tobie

Pomagaj stale

Dołącz do Społeczności Aktywnych Obywateli

Włącz się

Wpłać

Pomóż nam wygrywać w sprawach ważnych dla nas wszystkich

Zostań Darczyńcą

Dołącz do nas

Czekamy na tych, którzy chcąc zmieniać Polskę, zaczynają od siebie

Czekamy na Ciebie

Kupujesz? Pomagasz!

Wspieraj nas robiąc zakupy w Internecie

Wspieraj przez FaniMani

Newsletter

Cieszymy się, że tu jesteś! W kampanii "Obywatele decydują" dużo się dzieje. Nie przegap tego, co może Cię zainteresować. Zapisz się na newsletter!

Administratorem danych osobowych jest Fundacja Instytut Spraw Obywatelskich z siedzibą w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 40. Dane będą przetwarzane w celu informowania o działaniach Instytutu. Pełna informacja dotycząca ochrony danych osobowych.