Dick Dobrowolski na konferencji prasowej


Dick Dobrowolski, znany spin doctor oferujący swoje usługi politykom, pojawił się 1 kwietnia na warszawskiej konferencji prasowej zorganizowanej przez Instytut Spraw Obywatelskich.

Dick to popularny i cyniczny spin doctor, mówiący z rozpoznawalnym amerykańskim akcentem i publikujący na kanałach YouTube swoje niezawodne porady skierowane do polityków. Dziś już wiadomo, że Dick Dobrowolski to Piotr Marzec „Liroy”, czyli znany muzyk polskiej sceny hip-hopowej. Jednak sam artysta osobiście oświadczył, że Dicka Dobrowolskiego „od rana nie widział”.

Piotr Marzec wypowiadał się na temat swoich powodów, dla których wyraził zgodę na wzięcie udziału w kampanii. Wśród nich najważniejszym okazało się rozczarowanie polską sceną polityczną i chęć wsparcia pozarządowej inicjatywy mającej na celu zwiększenie zaangażowania Polaków w demokrację i życie w społeczeństwie.

Inspiracją projektu z tajemniczym Dickiem były słowa Bismarcka mówiące o tym, że obywatele nie powinni wiedzieć, jak się robi kiełbasę i  politykę. Celem Instytutu Spraw Obywatelskich było pokazanie polityki od kuchni, czyli takiej, jaką faktycznie jest. Postać Dicka Dobrowolskiego ma za zadanie skłonić nas do głębszych przemyśleń i pokazać jak z łatwością każdy z nas nabiera się na zabiegi marketingowe pseudopolityków. Akcja z Dickiem jest idealnym sposobem aby pokazać kim są spin doktorzy i czym się zajmują. To właśnie przez brak świadomości takich działań dajemy się nabierać na triki stosowane przez pseudopolityków.

W końcu, pomimo wielokrotnie łamanych obietnic wyborczych i tak zgadzamy się wybrać ich podczas kolejnej kadencji.

Z poradami Dicka Dobrowolskiego możesz zapoznać się TUTAJ