fbpx

Zapytaj europosłów o CETA!

CETA Check to proste narzędzie, które ułatwia zadawanie polskim europosłom i europosłankom pytań na temat umowy między Unią Europejską a Kanadą – CETA. Temat jest bardzo ważny i pilny – już 18 października w Brukseli zapadnie ostateczna decyzja w sprawie przyjęcia tej niezwykle kontrowersyjnej umowy.

CETA Check krok po kroku

  1. Wpisz swój kod pocztowy. Dzięki temu dowiesz się kto reprezentuje Cię w Parlamencie Europejskim.
  2. Wybierz kraj „Polska” i grupę w Parlamencie Europejskim do europosłów/euro posłanek z której chcesz wysłać pytania (tego nie musisz robić, do wyboru będziesz miał/a europosłów/europosłanki ze wszystkich ugrupowań w Parlamencie Europejskim).
  3. W okienku poniżej, posługując się strzałkami, wybierz osobę, której chcesz zadać pytania.
  4. Poniżej wybierz „Zagadnienia CETA”, które Cię interesują. Po wyborze, po prawej stronie rozwiną się pytania – 3 w każdej kategorii.
  5. Nad każdym z pytań, w prawym górnym rogu znajduje się przycisk „Zapytaj posła”. Po kliknięciu w niego, pod pytaniem pojawią się dodatkowe informacje oraz formularz z danymi osobowymi, który należy wypełnić a następnie zatwierdzić.
  6. Będziesz teraz musiał/a potwierdzić swoją tożsamość – sprawdź skrzynkę mailową. Po kliknięciu linku potwierdzającego tożsamość, który otrzymasz mailem, możesz wrócić do zadawania kolejnych pytań. Tożsamość potwierdzasz tylko raz, chyba że zamkniesz przeglądarkę.
  7. Jeśli możesz, zadaj jak najwięcej pytań, jak największej ilości europosłów/euro posłanek. To bardzo pilna i ważna sprawa, muszą wiedzieć, że polscy obywatele interesują się tematem.
  8. A teraz pozostaje już tylko czekać na odpowiedź!

Please enable javascript in your browser settings.

Wspieraj nasDziałamy dzięki Tobie

Pomagaj stale

Dołącz do Społeczności Aktywnych Obywateli

Włącz się

Wpłać

Pomóż nam wygrywać w sprawach ważnych dla nas wszystkich

Zostań Darczyńcą

Dołącz do nas

Czekamy na tych, którzy chcąc zmieniać Polskę, zaczynają od siebie

Czekamy na Ciebie

Kupujesz? Pomagasz!

Wspieraj nas robiąc zakupy w Internecie

Wspieraj przez FaniMani

Newsletter

Cieszymy się, że tu jesteś! W kampanii "Obywatele decydują" dużo się dzieje. Nie przegap tego, co może Cię zainteresować. Zapisz się na newsletter!

Administratorem danych osobowych jest Fundacja Instytut Spraw Obywatelskich z siedzibą w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 40. Dane będą przetwarzane w celu informowania o działaniach Instytutu. Pełna informacja dotycząca ochrony danych osobowych.