Apel do Wicepremiera Morawieckiego


Rady pracowników służą budowaniu dialogu między pracodawcami a pracownikami w miejscach pracy. Działają na rzecz i dla dobra zakładów pracy, w których funkcjonują. Aktywizują pracowników wokół spraw, dotyczących zakładu i załogi.

Dlatego rady pracowników wydają się naturalnym sprzymierzeńcem w realizacji idei akcjonariatu pracowniczego, zawartej w „Planie na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju” wicepremiera Mateusza Morawieckiego. Angażowanie się obywateli w działania rad pracowników na rzecz firm, w których są zatrudniani, może ich przygotować do późniejszej roli współwłaścicieli tych przedsiębiorstw.

Dlatego tak ważne jest, aby w Polsce powstawało jak najwięcej rad pracowników. Ważne jest również, aby mogły one działać efektywnie. Do osiągnięcia tych celów konieczna jest nowelizacja obecnie obowiązującej ustawy z dnia 7 kwietnia 2006 roku.

Członkowie rad pracowników wyrazili poparcie dla akcjonariatu pracowniczego, jako elementu i warunku powodzenia „Planu na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju”. Zawarli je w skierowanym do wicepremiera Morawieckiego apelu, zaprezentowanym podczas Ogólnopolskiego Forum Rad Pracowników 14 czerwca 2016 roku w Warszawie. W apelu wyrazili również poparcie dla uwzględnienia w Planie procesu nowelizacji ustawy z dnia 7 kwietnia 2006 roku o informowaniu pracowników i przeprowadzaniu z nimi konsultacji. Pod apelem popierającym rozwiązania podpisało się 91 osób, z ponad 100 obecnych na spotkaniu.

Szanowni Pracownicy! Żeby rady z powodzeniem zrealizowały działania podjęte dla dobra wspólnego, potrzebne jest wsparcie wszystkich pracowników. Państwa wsparcie!

Liczy się każdy głos. Państwa podpis złożony pod treścią apelu będzie Państwa wkładem w budowę dialogu i rozwoju samorządności pracowniczej w miejscach pracy.

Listę z Państwa podpisami przekażemy do wicepremierowi Mateuszowi Morawieckiemu.

Nasze pozostałe kampanie Zobacz w co możesz się zaangażować

Tramwaje podmiejskie (Łódź)

NIE dla likwidacji tramwajów!

NIE dla likwidacji tramwajów podmiejskich

Oglądaj więcej
Dwie Kadencje

Dwie kadencje w samorządzie i parlamencie

Oglądaj więcej
Znakowanie wolne od gmo

Wolne od GMO? Chcę wiedzieć!

Oglądaj więcej
Apel Rad Pracowników

Apel do Wicepremiera Morawieckiego

Oglądaj więcej
Żaden z powyższych

Żaden z powyższych na karcie do głosowania

Oglądaj więcej
Tak dla ustaw obywatelskich

Tak dla ustaw obywatelskich

Kampania broniąca głos obywateli

Oglądaj więcej

Wspieraj nasDziałamy dzięki Tobie

Pomagaj stale

Dołącz do Społeczności Aktywnych Obywateli

Włącz się

Wpłać

Pomóż nam wygrywać w sprawach ważnych dla nas wszystkich

Zostań Darczyńcą

Dołącz do nas

Czekamy na tych, którzy chcąc zmieniać Polskę, zaczynają od siebie

Czekamy na Ciebie

Przekaż 1% podatku

Pomóż oznakować żywność wolną od GMO!

Podaruj 1%