Apel do Wicepremiera Morawieckiego


Rady pracowników służą budowaniu dialogu między pracodawcami a pracownikami w miejscach pracy. Działają na rzecz i dla dobra zakładów pracy, w których funkcjonują. Aktywizują pracowników wokół spraw, dotyczących zakładu i załogi.

Dlatego rady pracowników wydają się naturalnym sprzymierzeńcem w realizacji idei akcjonariatu pracowniczego, zawartej w „Planie na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju” wicepremiera Mateusza Morawieckiego. Angażowanie się obywateli w działania rad pracowników na rzecz firm, w których są zatrudniani, może ich przygotować do późniejszej roli współwłaścicieli tych przedsiębiorstw.

Dlatego tak ważne jest, aby w Polsce powstawało jak najwięcej rad pracowników. Ważne jest również, aby mogły one działać efektywnie. Do osiągnięcia tych celów konieczna jest nowelizacja obecnie obowiązującej ustawy z dnia 7 kwietnia 2006 roku.

Członkowie rad pracowników wyrazili poparcie dla akcjonariatu pracowniczego, jako elementu i warunku powodzenia „Planu na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju”. Zawarli je w skierowanym do wicepremiera Morawieckiego apelu, zaprezentowanym podczas Ogólnopolskiego Forum Rad Pracowników 14 czerwca 2016 roku w Warszawie. W apelu wyrazili również poparcie dla uwzględnienia w Planie procesu nowelizacji ustawy z dnia 7 kwietnia 2006 roku o informowaniu pracowników i przeprowadzaniu z nimi konsultacji. Pod apelem popierającym rozwiązania podpisało się 91 osób, z ponad 100 obecnych na spotkaniu.

Szanowni Pracownicy! Żeby rady z powodzeniem zrealizowały działania podjęte dla dobra wspólnego, potrzebne jest wsparcie wszystkich pracowników. Państwa wsparcie!

Liczy się każdy głos. Państwa podpis złożony pod treścią apelu będzie Państwa wkładem w budowę dialogu i rozwoju samorządności pracowniczej w miejscach pracy.

Listę z Państwa podpisami przekażemy do wicepremierowi Mateuszowi Morawieckiemu.

Nasze pozostałe kampanie Zobacz w co możesz się zaangażować

Dwie Kadencje

Dwie kadencje w samorządzie i parlamencie

Oglądaj więcej
Znakowanie wolne od gmo

Wolne od GMO? Chcę wiedzieć!

Oglądaj więcej
Apel Rad Pracowników

Apel do Wicepremiera Morawieckiego

Oglądaj więcej
Żaden z powyższych

Żaden z powyższych na karcie do głosowania

Oglądaj więcej
Tak dla ustaw obywatelskich

Tak dla ustaw obywatelskich

Kampania broniąca głos obywateli

Oglądaj więcej
Protest przeciwko TTIP i CETA

Bronimy polskiego rolnictwa i żywności przed TTIP i CETA

Oglądaj więcej

Wspieraj nasDziałamy dzięki Tobie

Pomagaj stale

Dołącz do Społeczności Aktywnych Obywateli

Włącz się

Wpłać

Pomóż nam wygrywać w sprawach ważnych dla nas wszystkich

Zostań Darczyńcą

Dołącz do nas

Czekamy na tych, którzy chcąc zmieniać Polskę, zaczynają od siebie

Czekamy na Ciebie

Przekaż 1% podatku

Pomóż oznakować żywność wolną od GMO!

Podaruj 1%