fbpx

Tak dla jednolitego znaku „wolne od GMO”!

Drodzy Konsumenci/Drogie Konsumentki,

dziękujemy Wam za aktywne wspieranie korzystnych zmian w przepisach dotyczących znakowania żywności wolnej od GMO. Dzięki Wam zebraliśmy 2279 podpisów pod apelem do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi dotyczącym wprowadzenia jednolitego znaku „wolne od GMO”. Jak podkreślili urzędnicy resortu rolnictwa, Wasze zaangażowanie w znaczący sposób przyczyniło się do wznowienia prac nad projektem ustawy regulującym prawnie oznakowanie żywności produkowanej bez udziału genetycznie zmodyfikowanych organizmów. Zebrane podpisy pod apelem będą dla nas mocnym argumentem w tegorocznej walce o wprowadzenie w Polsce znaku „wolne od GMO”.

Od 2009 r. walczymy dla Was na wielu frontach

Prowadzimy działania rzecznicze, edukujemy, organizujemy akcje medialne. Po wielu latach batalii w końcu nadeszła szansa na poprawę sytuacji konsumentów. Wprowadzenie jednolitych przepisów dotyczących znakowania żywności oraz jednorodnego logotypu „wolne od GMO” w polskich przepisach umożliwi konsumentom podejmowanie swobodnych i świadomych decyzji.

Konsumenci chcą wprowadzenia znaku „Wolne od GMO”

Zebraliśmy ponad 40 tys. podpisów pod naszą petycją w sprawie wprowadzenia znaku „wolne od GMO”. Również sondaż Millward Brown z 2013 roku dla INSPRO pokazał, że ponad 73% ankietowanych jest za wprowadzeniem takich rozwiązań, a 9 na 10 rodziców dzieci do lat 2 chciałoby mieć pełną świadomość składu żywności przy wyborze produktów w sklepie.

Liczymy na głos Twój i Twoich bliskich!

Apel, który trafi do decydentów z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, będzie realnym wzmocnieniem głosu obywatelskiego w późniejszych negocjacjach. Liczne głosy wsparcia dla wprowadzanych zmian oraz postulowanie o zawarcie w przepisach jednolitego logotypu określającego produkty „wolne od GMO”, pokażą rządzącym o jak ważną kwestię walczymy.

logotypy projektowe

Nasze pozostałe kampanie Zobacz w co możesz się zaangażować

Broń gotówki!

Broń gotówki!

Oglądaj więcej
NIE dla spalania lasów!

NIE dla spalania lasów!

Oglądaj więcej
Bez uboju rytualnego? Chcę wiedzieć!

Bez uboju rytualnego? Chcę wiedzieć!

Oglądaj więcej
1% podatku od firm dla organizacji społecznych

1% podatku od firm dla organizacji społecznych

Oglądaj więcej
Ratuj dzieci

Ratuj dzieci!

Oglądaj więcej
SpalarNIE!

spalarNIE!

Oglądaj więcej

Wspieraj nasDziałamy dzięki Tobie

Dodaj nam MOCy!

Pomagaj co miesiąc darowizną

Wspieraj stale

Sklejamy Polskę

Zrzutka na taśmę

Pomóż jednorazowo

Dołącz do nas

Czekamy na tych, którzy chcąc zmieniać Polskę, zaczynają od siebie

Czekamy na Ciebie

Kupujesz? Pomagasz!

Pomagaj robiąc zakupy w Internecie

Wspieraj przez FaniMani