fbpx

Apel do Wicepremiera Morawieckiego

Information! Zbiórka podpisów pod apelem zakończona! Dziękujemy wszystkim, którzy wyrazili poparcie dla rad pracowników oraz nowelizacji ustawy. Szczegółowe informacje o radach pracowników znajdziesz na stronie: www.radypracownikow.info.


Rady pracowników służą budowaniu dialogu między pracodawcami a pracownikami w miejscach pracy. Działają na rzecz i dla dobra zakładów pracy, w których funkcjonują. Aktywizują pracowników wokół spraw, dotyczących zakładu i załogi.

Dlatego rady pracowników wydają się naturalnym sprzymierzeńcem w realizacji idei akcjonariatu pracowniczego, zawartej w „Planie na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju” wicepremiera Mateusza Morawieckiego. Angażowanie się obywateli w działania rad pracowników na rzecz firm, w których są zatrudniani, może ich przygotować do późniejszej roli współwłaścicieli tych przedsiębiorstw.

Dlatego tak ważne jest, aby w Polsce powstawało jak najwięcej rad pracowników. Ważne jest również, aby mogły one działać efektywnie. Do osiągnięcia tych celów konieczna jest nowelizacja obecnie obowiązującej ustawy z dnia 7 kwietnia 2006 roku.

Członkowie rad pracowników wyrazili poparcie dla akcjonariatu pracowniczego, jako elementu i warunku powodzenia „Planu na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju”. Zawarli je w skierowanym do wicepremiera Morawieckiego apelu, zaprezentowanym podczas Ogólnopolskiego Forum Rad Pracowników 14 czerwca 2016 roku w Warszawie. W apelu wyrazili również poparcie dla uwzględnienia w Planie procesu nowelizacji ustawy z dnia 7 kwietnia 2006 roku o informowaniu pracowników i przeprowadzaniu z nimi konsultacji. Pod apelem popierającym rozwiązania podpisało się 91 osób, z ponad 100 obecnych na spotkaniu.

Szanowni Pracownicy! Żeby rady z powodzeniem zrealizowały działania podjęte dla dobra wspólnego, potrzebne jest wsparcie wszystkich pracowników. Państwa wsparcie!

Liczy się każdy głos. Państwa podpis złożony pod treścią apelu będzie Państwa wkładem w budowę dialogu i rozwoju samorządności pracowniczej w miejscach pracy.

Listę z Państwa podpisami przekażemy do wicepremierowi Mateuszowi Morawieckiemu.

Nasze pozostałe kampanie Zobacz w co możesz się zaangażować

Broń gotówki!

Broń gotówki!

Oglądaj więcej
NIE dla spalania lasów!

NIE dla spalania lasów!

Oglądaj więcej
Bez uboju rytualnego? Chcę wiedzieć!

Bez uboju rytualnego? Chcę wiedzieć!

Oglądaj więcej
1% podatku od firm dla organizacji społecznych

1% podatku od firm dla organizacji społecznych

Oglądaj więcej
Ratuj dzieci

Ratuj dzieci!

Oglądaj więcej
SpalarNIE!

spalarNIE!

Oglądaj więcej

Wspieraj nasDziałamy dzięki Tobie

Dodaj nam MOCy!

Pomagaj co miesiąc darowizną

Wspieraj stale

Sklejamy Polskę

Zrzutka na taśmę

Pomóż jednorazowo

Dołącz do nas

Czekamy na tych, którzy chcąc zmieniać Polskę, zaczynają od siebie

Czekamy na Ciebie

Kupujesz? Pomagasz!

Pomagaj robiąc zakupy w Internecie

Wspieraj przez FaniMani