fbpx

Apel do Wicepremiera Morawieckiego

Informacja! Zbiórka podpisów pod apelem zakończona! Dziękujemy wszystkim, którzy wyrazili poparcie dla rad pracowników oraz nowelizacji ustawy. Szczegółowe informacje o radach pracowników znajdziesz na stronie: www.radypracownikow.info.


Rady pracowników służą budowaniu dialogu między pracodawcami a pracownikami w miejscach pracy. Działają na rzecz i dla dobra zakładów pracy, w których funkcjonują. Aktywizują pracowników wokół spraw, dotyczących zakładu i załogi.

Dlatego rady pracowników wydają się naturalnym sprzymierzeńcem w realizacji idei akcjonariatu pracowniczego, zawartej w „Planie na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju” wicepremiera Mateusza Morawieckiego. Angażowanie się obywateli w działania rad pracowników na rzecz firm, w których są zatrudniani, może ich przygotować do późniejszej roli współwłaścicieli tych przedsiębiorstw.

Dlatego tak ważne jest, aby w Polsce powstawało jak najwięcej rad pracowników. Ważne jest również, aby mogły one działać efektywnie. Do osiągnięcia tych celów konieczna jest nowelizacja obecnie obowiązującej ustawy z dnia 7 kwietnia 2006 roku.

Członkowie rad pracowników wyrazili poparcie dla akcjonariatu pracowniczego, jako elementu i warunku powodzenia „Planu na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju”. Zawarli je w skierowanym do wicepremiera Morawieckiego apelu, zaprezentowanym podczas Ogólnopolskiego Forum Rad Pracowników 14 czerwca 2016 roku w Warszawie. W apelu wyrazili również poparcie dla uwzględnienia w Planie procesu nowelizacji ustawy z dnia 7 kwietnia 2006 roku o informowaniu pracowników i przeprowadzaniu z nimi konsultacji. Pod apelem popierającym rozwiązania podpisało się 91 osób, z ponad 100 obecnych na spotkaniu.

Szanowni Pracownicy! Żeby rady z powodzeniem zrealizowały działania podjęte dla dobra wspólnego, potrzebne jest wsparcie wszystkich pracowników. Państwa wsparcie!

Liczy się każdy głos. Państwa podpis złożony pod treścią apelu będzie Państwa wkładem w budowę dialogu i rozwoju samorządności pracowniczej w miejscach pracy.

Listę z Państwa podpisami przekażemy do wicepremierowi Mateuszowi Morawieckiemu.

Nasze pozostałe kampanie Zobacz w co możesz się zaangażować

STOP smog 5G!

STOP smog 5G!

Oglądaj więcej
Petycja My Pasażerowie

My, pasażerowie żądamy!

Oglądaj więcej
Nie wykluczajcie taty - zakończona

NIE wykluczajcie taty!

Oglądaj więcej
NIE dla glifosatu - petycja

NIE dla glifosatu w naszych miastach!

Oglądaj więcej
Łódzki rower publiczny w Manufakturze - zakończona petycja

Łódzki Rower Publiczny w Manufakturze

Oglądaj więcej
Petycja smog zakończona

STOP #SMOGsamochodowy

Oglądaj więcej

Wspieraj nasDziałamy dzięki Tobie

Pomagaj stale

Dołącz do Społeczności Aktywnych Obywateli

Włącz się

Wpłać

Pomóż nam wygrywać w sprawach ważnych dla nas wszystkich

Zostań Darczyńcą

Dołącz do nas

Czekamy na tych, którzy chcąc zmieniać Polskę, zaczynają od siebie

Czekamy na Ciebie

Kupujesz? Pomagasz!

Wspieraj nas robiąc zakupy w Internecie

Wspieraj przez FaniMani

Newsletter

Cieszymy się, że tu jesteś! W kampanii "Obywatele decydują" dużo się dzieje. Nie przegap tego, co może Cię zainteresować. Zapisz się na newsletter!

Administratorem danych osobowych jest Fundacja Instytut Spraw Obywatelskich z siedzibą w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 40. Dane będą przetwarzane w celu informowania o działaniach Instytutu. Pełna informacja dotycząca ochrony danych osobowych.