fbpx

Apel do Wicepremiera Morawieckiego

Information! Zbiórka podpisów pod apelem zakończona! Dziękujemy wszystkim, którzy wyrazili poparcie dla rad pracowników oraz nowelizacji ustawy. Szczegółowe informacje o radach pracowników znajdziesz na stronie: www.radypracownikow.info.


Rady pracowników służą budowaniu dialogu między pracodawcami a pracownikami w miejscach pracy. Działają na rzecz i dla dobra zakładów pracy, w których funkcjonują. Aktywizują pracowników wokół spraw, dotyczących zakładu i załogi.

Dlatego rady pracowników wydają się naturalnym sprzymierzeńcem w realizacji idei akcjonariatu pracowniczego, zawartej w „Planie na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju” wicepremiera Mateusza Morawieckiego. Angażowanie się obywateli w działania rad pracowników na rzecz firm, w których są zatrudniani, może ich przygotować do późniejszej roli współwłaścicieli tych przedsiębiorstw.

Dlatego tak ważne jest, aby w Polsce powstawało jak najwięcej rad pracowników. Ważne jest również, aby mogły one działać efektywnie. Do osiągnięcia tych celów konieczna jest nowelizacja obecnie obowiązującej ustawy z dnia 7 kwietnia 2006 roku.

Członkowie rad pracowników wyrazili poparcie dla akcjonariatu pracowniczego, jako elementu i warunku powodzenia „Planu na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju”. Zawarli je w skierowanym do wicepremiera Morawieckiego apelu, zaprezentowanym podczas Ogólnopolskiego Forum Rad Pracowników 14 czerwca 2016 roku w Warszawie. W apelu wyrazili również poparcie dla uwzględnienia w Planie procesu nowelizacji ustawy z dnia 7 kwietnia 2006 roku o informowaniu pracowników i przeprowadzaniu z nimi konsultacji. Pod apelem popierającym rozwiązania podpisało się 91 osób, z ponad 100 obecnych na spotkaniu.

Szanowni Pracownicy! Żeby rady z powodzeniem zrealizowały działania podjęte dla dobra wspólnego, potrzebne jest wsparcie wszystkich pracowników. Państwa wsparcie!

Liczy się każdy głos. Państwa podpis złożony pod treścią apelu będzie Państwa wkładem w budowę dialogu i rozwoju samorządności pracowniczej w miejscach pracy.

Listę z Państwa podpisami przekażemy do wicepremierowi Mateuszowi Morawieckiemu.

Nasze pozostałe kampanie Zobacz w co możesz się zaangażować

Łódzki rower publiczny w Manufakturze - zakończona petycja

Łódzki Rower Publiczny w Manufakturze

Oglądaj więcej
Petycja smog zakończona

STOP #SMOGsamochodowy

Oglądaj więcej
Tak dla znaku wolne od GMO - zakończona petycja

Tak dla jednolitego znaku „wolne od GMO”!

Oglądaj więcej
Zmień prawo. Pozwól opiekunom dorabiać.

Zmień prawo. Pozwól opiekunom dorabiać.

Oglądaj więcej
Żaden z powyższych

Żaden z powyższych na karcie do głosowania

Oglądaj więcej
petycja rady pracowników zakończona

Apel do Wicepremiera Morawieckiego

Oglądaj więcej

Wspieraj nasDziałamy dzięki Tobie

Pomagaj stale

Dołącz do Społeczności Aktywnych Obywateli

Włącz się

Wpłać

Pomóż nam wygrywać w sprawach ważnych dla nas wszystkich

Zostań Darczyńcą

Dołącz do nas

Czekamy na tych, którzy chcąc zmieniać Polskę, zaczynają od siebie

Czekamy na Ciebie

Kupujesz? Pomagasz!

Wspieraj nas robiąc zakupy w Internecie

Wspieraj przez FaniMani

Newsletter

Cieszymy się, że tu jesteś! W kampanii "Obywatele decydują" dużo się dzieje. Nie przegap tego, co może Cię zainteresować. Zapisz się na newsletter!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Instytut Spraw Obywatelskich z siedzibą w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 40, dla celów związanych z działaniami fundacji. Dane te są przetwarzane zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2002 roku Nr 101 poz. 926 z późniejszymi zm.). Potwierdzam zapoznanie się z Polityką Prywatności INSPRO.