Zakończenie kampanii „Jakim jesteś Polakiem?”


Czy Polacy są dobrzy, mądrzy, mili? Wolą pomidorową, słuchają Bajmu czy raczej Mieczysława Fogga? Kibicują piłkarzom a może skoczkom? – tak brzmiał początek naszej kampanii „Jakim jesteś Polakiem?”. Teraz, po pracowitych tygodniach, ją kończymy, bogatsi o głosy obywateli, wspierające projekt ustawy o zmianach w Obywatelskiej Inicjatywie Ustawodawczej.

Do działania zachęcał obywateli quiz, w którym mogli dowiedzieć się jakimi są Polakami i Polkami oraz, która osoba ze świata kultury odpowiedziała tak samo. W przestrzeni miejskiej widoczne były billboardy i citylighty promujące akcję. Prężnie działały też nasze media społecznościowe, takie jak Twitter, Facebook i Instagram. Dzięki zaangażowaniu obywateli udało nam się zebrać ponad 10 000 podpisów, popierających projekt zmian.

To jednak nie koniec naszej pracy nad zmianami w Obywatelskiej Inicjatywie Ustawodawczej. Rozpoczynamy działania rzecznicze. Będziemy kontaktować się z władzami, żeby ustawa weszła w życie i mogła ułatwić aktywność obywatelską wielu aktywistom.

Dziękujemy Wam za oddane głosy i trzymajcie kciuki, żeby nasza i Wasza praca nie poszła na marne!


Kampania jest finansowana przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu: „Społeczny i gospodarczy rozwój Polski w warunkach globalizujących się rynków” – GOSPOSTRATEG. Obszar: pułapki słabości instytucji.