Aktywni obywatele

Aktywiści

W minionym tygodniu aktywiści z całej Polski wyszli na ulice swoich miast inicjując różne wydarzenia, które miały na celu uświadomić mieszkańców o istocie kampanii „Obywatele decydują”.

Zbierali podpisy pod petycją, opowiadali o Obywatelskiej Inicjatywie Ustawodawczej, organizowali flash-moby i happeningi.  Wydarzenia te odbywały się jednocześnie w takich miastach jak Łódź, Ostrów Wielkopolski, Jelenia Góra, Częstochowa, Bydgoszcz, Tarnów i Toruń. Bez względu na trudne warunki pogodowe uczestnicy wykazali się niezwykłą obywatelską postawą.

Polecamy fajny materiał filmowy z wydarzeń w Jeleniej Górze oraz zdjęcia najbardziej aktywnych obywateli.

 

 

Wstecz
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „Aktywni obywatele

 1. Jan Kazimierz Długiewicz pisze:

  400tysiecy podpisów to obowiązek do rozpisania referendum przez prezydenta, a pytanie w referendum ma byc kosultowane w ciagu 30 dni z organizacjami, które mają ponad 100 tysięcy opłacających składki, jesli nic z kompromisu, to musi być pytanie tam gdzie 400 tysięcy podpisów! termin referendum nie krócej niż 60 dni od 400 tysięcy podpisow!
  Nadto to muszą być jednomandatowe okręgi wyborcze do sejmu i senatu, ale z tym, że sejm to tylko 380 posłów a senat to 32 senatorów. Pod tym się podpisuję, Jan K.

 2. Sanders pisze:

  Pełne uznanie dla Waszej akcji, tylko jedno „ale” nie postępujcie tak jak to zrobili Wasi poprzednicy obrastając w pióra wypieli się na tych co ich wysforowali.
  Jestem byłym działaczem Solidarności w strukturach PKP , obecnie emeryt, zakładałem związek w swojej jednostce w latach 80-tych i to co widziałem woła o pomstę.
  Walka o stołki zaślepiła całą idee jaką kierował się zwykły robotnik. Działacze związkowi nie patrząc na dobro zakładu i załogi łącznie z prezesami doprowadzili do upadku wielu zakładów na PKP za intratne stanowiska w radach nadzorczych i zarządach, unikajcie tych działaczy o niespełnionych ambicjach a czyhających na następny kęs Polskiego tortu.

 3. studentPedagogiki pisze:

  Fajnie, że młodzi potrafią się tak organizować, chętnie sam bym pochodził po mieście i zbierał podpisy- ale niestety w koszalinie chyba jestem jedyny..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>